Jarosław Felczykowski urodził się 1963 roku w Toruniu, gdzie uczęszczał do III Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Jest absolwentem Studium Aktorskiego Teatrów Lalkowych w Będzinie.
Aktor od początku swojej kariery scenicznej w 1986 roku związany jest z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu.
Na dużym i srebrnym ekranie widzieliśmy go w „Dublerach” Marcina Ziębińskiego (2006) oraz w serialu, który kręcono m.in. w Toruniu, „Lekarze” w reż. Marcin Wrony (2013). Wystąpił też w dwóch niezależnych filmach toruńskich reżyserów – „Panoptikon” Marcina Gładycha i „Caissa” Marcela Woźniaka (oba 2011).
Stworzył wiele wyjątkowych kreacji aktorskich. Do jego najważniejszych należą m.in.: Kazio Mazurkiewicz w ”Żołnierzu królowej Madagaskaru” w reżyserii Piotra Cieplaka w 1990 roku, Wacława w „Zemście” Aleksandra Fredry w reżyserii Krystyny Meissner w 1994 roku, Czepca i Rycerza Czarnego w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krystyny Meissner w 1996 roku, Podkolesina w „Ożenku” Mikołaja Gogola w reżyserii Marka Fiedora w 1997 roku, Helmucika w sztuce Ingmara Villqista „Helmucik” w reżyserii Pawła Łysaka w 2002 roku, Jermołaja Łopachina w „Wiśniowym sadzie” Antoniego Czechowa w reżyserii Andrzeja Bubienia w roku 2004, Ja według Iwana Wyrypajewa w reżyserii Wiktora Ryżakow w roku 2005 i Leona Węgorzewskiego/Edgara Wałpora w „Śniegu” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego w 2009 roku.
Spektrum działalności Jarosława Felczykowskiego jest wszechstronne. Bowiem obok kariery artystycznej jest autorem wielu sztuk i piosenek dla dzieci, prowadził również cykliczne audycje w toruńskim „Radio GRA”, a w latach 2002-2009 reżyserował i prowadził charytatywne „Koncerty Uniwersyteckie” Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na rzecz domu pomocy dla dzieci w Grabiu.
Jego praca i talent wielokrotnie zdobywały uznanie krytyków i publiczności, co odzwierciedla ilość otrzymanych nagród.
Wybrana filmografia
Wybrane nagrody i wyróżnienia
I Nagroda jury I OF Komedii w Tarnowie za rolę Podkolesina w „Ożenku” Mikołaja Gogola w Teatrze im. Horzycy w Toruniu, Nagroda Jednego Widza, WILAM dla Najpopularniejszego Aktora Teatru im. Wilama Horzycy, Nagroda Uniwersytetu Mikołaja Kopernika dla autora największego wydarzenia artystycznego sezonu 2015/2016 w Teatrze im. Wilama Horzycy, Nagroda dyrektora Wydziału Kultury UW w Toruniu, Nagroda Marszałka woj. Kujawsko-Pomorskiego i inne.
Ważna produkcja:
Miejsca w regionie, związane z postacią: