Jasiński Maciej Piskozub Jarosław

Maciej Jasiński i Jarosław Piskozub to dwójka utalentowanych reżyserów z Bydgoszczy, specjalizujących się w kinie dokumentalnym. Wielokrotnie nagradzani w Polsce i zagranicą są członkami Bydgoskiej Kroniki Filmowej – nieformalnej szkoły filmowej przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Duży sukces odniosły ich krótkie dokumenty „List z rzeki” oraz „Czarna niedziela” z 2011 roku. Nagradzano je na wielu festiwalach w kraju i zagranicą,
m.in. na festiwalach OKFA w Koninie, MFF ZOOM – ZBLIŻENIA w Jeleniej Górze, Bermuda Shorts w Mannheim w Niemczech, MFF Żubroofka w Białymstoku
czy Camera Obscura w Bydgoszczy. Wzięli także udział w międzynarodowym projekcie
„Świat od świtu do zmierzchu” – autorskiej koncepcji polskich dokumentalistów, Mirosława Dembińskiego i Macieja Drygasa. W ramach bydgoskiej edycji projektu „Bydgoszcz od świtu do zmierzchu” wyreżyserowali wspólnie etiudy „Kominiarz” i „Most”, który to film zdobył nagrodę Złotego Anioła w konkursie „Lokalizacje”
na MFF Tofifest w 2014 roku.
W 2015 roku zrealizowali swój pierwszy, fabularny krótki metraż pt. „Azyl”, który został uhonorowany Nagrodą Główną na Wielkopolskich Porównaniach Filmowych w Poznaniu.

Mają na koncie współpracę przy wielu filmach BKF-u oraz znakomitej impresji Marcina Sautera „Rodnik” (2016).

Maciej Jasiński

Wybrana filmografia

Wybrane nagrody i wyróżnienia

MFF Tofifest – nominacja – udział w konkursie Lokalizacje („Azyl”), MFF Tofifest – główna nagroda w konkursie Lokalizacje („Bydgoszcz od świtu do zmierzchu”).

Jarosław Piskozub

Wybrana filmografia

Wybrane nagrody i wyróżnienia

Festiwalu Camera Obscura –  Nagroda główna w konkursie PANASONIC YOUNG INVENTIONS, MFF Tofifest – nominacja – udział w konkursie Lokalizacje („Azyl”), MFF Tofifest – główna nagroda w konkursie Lokalizacje („Bydgoszcz od świtu do zmierzchu”) i inne.

Ważna produkcja:

Bydgoszcz od świtu do zmierzchu
Bydgoszcz od switu do zmierzchu-kadr z filmu04

Bydgoszcz od świtu do zmierzchu

Antologia 18 etiud filmowych

pełen artykuł

Miejsca w regionie, związane z postacią:

Bydgoszcz
Bydgoszcz_004

Bydgoszcz

pełen artykuł

Produkcje filmowe w regionie, zwiazane z postacią:

Bydgoszcz od świtu do zmierzchu
Zdjęcie ilustracja

Bydgoszcz od świtu do zmierzchu

Antologia 18 etiud filmowych

czytaj dalej
List z rzeki
Zdjęcie ilustracja

List z rzeki

 reż. Jarosław Piskozub, Maciej Jasiński

czytaj dalej