Reżyser filmów dokumentalnych i animator życia filmowego urodził się w 1980 roku w Bydgoszczy. Jest pomysłodawcą i założycielem grup filmowych „Stealtheapple” oraz „KolorOFFon” (od 2008 roku). „Koloroffon” specjalizuje się w filmach dokumentalnych, subtelnie obserwującym tzw. „zwykłego człowieka” i jego codzienność.
W ramach działalności grupy Nowicki promuje ambitne kino autorskie.
Początkowo organizował regularne pokazy w bydgoskim klubie „Mózg”,
potem festiwal „Trzecie Oko”, a obecnie Festiwal „Przeźrocza” w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Jest twórcą takich filmów jak „Najstarszy człowiek świata” (2008), „Reggae to moje życie” (2008), „Iść przez życie bez pośpiechu” (2008) czy „21” o chorych na Zespół Downa (2011).
Nakręcił też serię filmów mocno związanych z współczesną historią Bydgoszczy, zwłaszcza w kontekście zmian jakie nastąpiły po upadku komunizmu. Pierwszym był wielokrotnie nagradzany „Basen” (2011) o zlikwidowanym, miejskim basenie przy ul. Nakielskiej. Drugi to „Tu było kino” (2011), nostalgiczna podróż po miejscach, gdzie za czasów PRL mieściły się bydgoskie kina. Do dzisiaj, spośród 22 kin nie dotrwało żadne z nich, poza odbudowanym Kinem Orzeł.
Ostatnie filmy Nowickiego to „Być jak Ironman” (2015), „Away from Reykjavik” (2015) i „Sen Leocadii” (2017) nakręcony dla Studia Munka.
Wybrana filmografia
Wybrane nagrody i wyróżnienia
Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” – nominacja udział w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych, Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN – nominacja udział w Konkursie Filmów Polskich, MFF Tofifest – nominacje – dwukrotny udział w Konkursie „Lokalizacje” i inne.
Ważna produkcja:
Miejsca w regionie, związane z postacią: