Moraczyński Sławomir

Urodził się 24 kwietnia 1976 roku w Inowrocławiu, gdzie uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza, jest reżyserem i scenarzystą filmowym.

Studiował prawo i teologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Uniwersytecie w belgijskim Leuven. Był również studentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Uczestniczył w warsztatach „ Muzyka i Film” organizowanych przez J. P. Kaczmarka laureata Oskara z 2005 roku za muzykę do filmu „Marzyciel”.

Sławomir Moraczyński jest pomysłodawcą Fundacji Inteligentnej Kultury FAROS, która stawia sobie za cel umożliwienie twórcom realizacji różnorakich zamierzeń artystycznych w obrębie szeroko rozumianej kultury ze szczególnym wskazaniem na film.

W 2006 roku Sławomir Moraczyński zrealizował film dokumentalny o Grzegorzu Jarzynie zatytułowany „Zajarzyć Jarzynę” , do którego wspólnie z Rafałem Jerzakiem napisał scenariusza i za który otrzymał Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Kina Autorskiego „Quest Europe” w Zielonej Górze.

Sławomir Moraczyński jest współautorem efektów specjalnych do filmu dokumentalnego „Miłosz” (2013 w reżyserii  Katarzyny Gondek, do serialu i filmu „Mayday”(2019), reż. Sam Akina oraz do filmu Filipa Jana Rymsza „Mosquito state” (2020). Jest również koproducentem filmu „Zenek” (2020) reż. Jana Hryniaka.

 

Wybrana Filmografia

  • 2006 – „Zajarzyć Jarzynę”
  • 2013 – „Miłosz”
  • 2019 – „Mayday”
  • 2020 – „Mosquito state”
  • 2020 – „Zenek”

 

Wybrane nagrody i wyróżnienia

Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Kina Autorskiego „Quest Europe” w Zielonej Górze, Laureat organizowanego przez Kino Polska plebiscytu ,,Czas na Debiut”.

Miejsca w regionie, związane z postacią:

Inowrocław
inowrocław

Inowrocław

pełen artykuł