Festiwal

Barć Film Festiwal

Festiwal filmowy Barć Film Festiwal został powołany do życia w 2019 roku . Pierwsza edycja festiwalu spotkała się z dużym zainteresowaniem twórców oraz publiczności, która uwierzyła słowom poety, że najlepsze są małe kina, a X Muza jest czymś magicznym i w konsekwencji potrafi zmieniać nasze spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Podejmując się wyzwania jakim jest organizacja festiwalu pokazujemy piękno kina, odkrywając jego tajemnice poprzez spotkania z twórcami. W ubiegłym roku gościem festiwalu byli Łukasz Maciejewski, Jerzy Stuhr, Adam Woronowicz i Grażyna Błęcka-Kolska.

 V edycja Barć Film Festiwalu odbędzie się w dniach 24-26 listopada 2023 roku, repertuar opierał się będzie na trzech podstawowych filarach. Pierwszym z nich będzie przegląd wybranych pozycji i tegorocznego dorobku polskiego kina fabularnego. Drugim, retrospekcje przywołujące najbardziej znane ekranowe wcielenia wykreowane przez naszych festiwalowych gości. Ostatnim ogniwem festiwalowych sekcji będzie konkurs polskich filmów krótkometrażowych, gdzie będziemy mogli docenić kunszt artystyczny i kulturowy debiutujących twórców. Uzupełnieniem programu będą projekcje dla najmłodszych oraz pozycja z nurtu etno/eko, całość zwieńczą spotkania z naszymi festiwalowymi gośćmi, wśród których znajdą się twórcy, aktorzy, reżyserzy.

Generalną inspiracją tego przedsięwzięcia oraz wszelkich działań, jest przekonanie, że kino zmienia życie, na dobre, i wiary w to, że może się to odbywać także poza obrębem wielkich metropolii. Osnową festiwalu jest poruszanie kwestii fundamentalnych dla współczesnego świata, wobec których nikt z nas nie powinien zostać obojętnym.

Adres strony internetowej:

https://mdkbarcin.com.pl/

Wszystkie festiwale

FESTIWAL

Fonomo Music & Film Festiwal, Kujawy i Pomorze Fonomo Music & Film Festiwal, Kujawy i Pomorze

FESTIWAL

Fonomo Music & Film Festiwal, Kujawy i Pomorze

Przegląd Twórczości Filmowej Pola i inni Przegląd Twórczości Filmowej Pola i inni

FESTIWAL

Przegląd Twórczości Filmowej Pola i inni

Barć Film Festiwal Barć Film Festiwal

FESTIWAL

Barć Film Festiwal

PRZEŹROCZA FESTIWAL FILMOWY Bydgoszcz,  Kujawy i Pomorze PRZEŹROCZA FESTIWAL FILMOWY Bydgoszcz,  Kujawy i Pomorze

FESTIWAL

PRZEŹROCZA FESTIWAL FILMOWY Bydgoszcz,  Kujawy i Pomorze

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze

FESTIWAL

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze

Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage

FESTIWAL

Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage