Wyrąbkiewicz Beata

Urodziła się 16 stycznia 1972 roku we Toruniu, jest aktorką teatralną, filmową, musicalową, ale przede wszystkim dubbingową, jest związana z warszawskimi Teatrami Buffo i Roma.

W wyreżyserowanym przez Janusza Józefowicza, z muzyką Janusza Stokłosy, librettem Agaty Miklaszewskiej i  Martyny Miklaszewskiej musicalu „Metro” wcieliła się w rolę głównej bohaterki Anki, którą grały również m.in.: Edyta Górniak i Katarzyna Groniec. W premierowej odsłonie musicalu główną rolę męską Jana, grał urodzony w Inowrocławiu, Robert Janowski. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku śpiewała w programie Wojciech Mana i Krzysztofa Materny MdM, w 2000 roku wydana została płyta z piosenkami z tego programu zatytułowana „Grosz do grosza”.

Od 2002 roku Beata Wyrąbkiewicz jest jedną z wokalistek w koncertach kwartetu „Szafa Gra”, piosenki w jej wykonaniu można również usłyszeć na płytach ze Studia Buffo.

Swój talent do udawania głosu małego dziecka wykorzystuje z powodzeniem w dubbingu. To ona użyczyła głosu m.in.: Margolci w programie „Mama i ja” , Pysi w telewizyjnym programie „Domisie”, Su w „Mulan 2” (2004), Zolince w „Olinku Okrąglinku, czy Myszce Minnie w serialu animowanym „Myszka Miki” (od 2013)

Od 2001 roku Beata Wyrąbkiewicz podkłada głos w głównej roli Barbie w każdym filmie o tej postaci, wykonując również większość piosenek.

 

Wybrana Filmografia Dubbingowa

  • 1992-2000 – „Mama i ja” – Margolcia (głos)
  • 1999 –  „Lato z Kąfacelą” – Margolcia (głos)
  • 2000-2007  – „Jedyneczka”
  • 2004-nadal – „Domisie”
  • 2008-2009 – „Baśnie i bajki polskie”
  • 2014-2019 – „Margolcia i Miś zapraszają dziś” – Margolcia (głos)
  • 2019-nadal – „Przyjaciele Misia i Margolci” – Margolcia (głos)

Miejsca w regionie, związane z postacią:

Toruń
Toruń nocą, fot. Daniel Pach
Inowrocław
inowrocław

Inowrocław

pełen artykuł