Wesele 2

reż. Wojciech Smarzowski

Wojciech Smarzowski to jeden z najwybitniejszych współczesnych reżyserów polskiego kina. Od jego właściwego kinowego debiutu, za który uważane jest „Wesele” z wybitną kreacją Mariana Dziędziela, każdy jego kolejny film wzbudza wielkie emocje. Smarzowski kreśli własną indywidualną ścieżkę polskiego kina. Jego filmy wzbudzają całą gamę uczuć od zachwytu, poprzez krytykę, wzburzenie, niedowierzanie. Mówi się, że Smarzowskiego filmy albo się kocha albo nienawidzi.

Siedemnaście lat od jego kinowego debiutu pt.„Wesele” reżyser nakręcił film pod tytułem roboczym „Wesele 2” („W2”)

Z informacji jakie można wyczytać na stronie producenta filmu firmy Studio Metrage dowiadujemy się m.in., że:

(….) Faktem jest, że ci, którzy czytali scenariusz tego filmu są porażeni i zachwyceni. Zgodnie stwierdzają, że będziemy mieli do czynienia z arcydziełem, kinem dojrzałym, przejmującym i mądrym. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach – współczesnej i historycznej, co pozwala spojrzeć w głąb bohaterów, społeczności, nas samych. Są w tym filmie niesamowite zwroty akcji, jest trudna historia, są wyraziści bohaterowie i mocne środki wyrazu. To Smarzowski jakiego znamy i kochamy, jakiego się boimy, jakiego podziwiamy za odwagę i konsekwencję. Zachował wszystkie swoje walory i dodał kolejne.Ponadto ze szczątkowych informacji dostępnych w mediach, wyczytać możemy również, iż akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednej nocy w domu weselnym i rzeźni, że w produkcji pojawiają się także sceny retrospekcji z czasów II wojny światowej. Gdzieniegdzie spekuluje się, że Smarzowski odnosi się w filmie do pogromu ludności żydowskiej, do którego doszło w Jedwabnem w 1941 roku.

Zdjęcia kręcono w Polsce i na Łotwie. Jedną z najważniejszych lokalizacji położone w Województwie Kujawsko – Pomorskim Ostromecko i mieszczący się tam wspaniały Zespół Pałacowy.

Kinowa premiera filmu planowana jest na jesieni 2021.
Wówczas też będzie można zweryfikować ile z medialnych doniesień zobaczymy na ekranie.


Metryczka filmu

„Wesele 2” („W2”) – tytuł roboczy

Polska 2020

Reżyseria: Wojciech Smarzowski

Zdjęcia: Piotr Sobociński Jr.

Muzyka: Mikołaja Trzaska

Produkcja: Studio Metrage

Obsada: Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Mateusz Więcławek, Arkadiusz Jakubik i inni.

Zdjęcia: Studio Metraże.

Miejsca w regionie, związane z produkcją:

Ostromecko
ostromecko

Ostromecko

pełen artykuł