Odwróceni

reż. Jacek Filipiak, Jarosław Sypniewski, Michał Gazda, Urszula Urbaniak

„Odwróceni” to historia dwóch bohaterów, pruszkowskiego gangstera i warszawskiego policjanta, których losy splatają się ze sobą. Serial emitowany w 2007 roku po dwunastu latach doczekał się swojej kontynuacji.

Głównym bohaterem jest podinspektor Paweł Sikora z Centralnego Biura Śledczego, który postanawia przekonać „Blachę” jednego z gangsterów do współpracy z policją. Tylko dzięki jego pomocy będzie mógł doprowadzić do oskarżenia członków mafii. W serialu widzimy jak ryzykowną grę prowadzi zarówno policjant chcący przeciągnąć na swoją stronę gangstera oraz gangster chcący skorumpować policjanta.

Na małym ekranie oglądamy Roberta Więckiewicza wcielającego się w rolę Jana „Blachy” Blachowskiego i jego serialową żonę Małgorzatę Foremniak, Artura Żmijewskiego, jako Pawła Sikorę oraz Annę Radwan grającą jego żonę. W serialu grają również Andrzej Zieliński, Maciej Kozłowski, Andrzej Grabowski, Janusz Chabior i wielu innych.

„Odwróceni” w Brodnicy

Ekipa w Brodnicy pojawiała się 27 października 2006 roku. Do nakręcania scen 8 odcinka serialu wybrano jedną z ulic brodnickiej starówki, mianowicie ul. Jatki. W serialu można zobaczyć również osadę Lisa Młyn, która znajduję się w okolicach miasta.

Ciekawostki

  • Okres zdjęciowy trwał od 30 maja do listopada 2006 roku.
  • Pierwszy odcinek obejrzało 3 891 342 osób. Średnia oglądalność natomiast wyniosła 2 664 800 widzów.
  • Akcja serialu dzieje się trzy lata przed wydarzeniami z filmu „Świadek koronny” (2007).
  • W 2019 roku serial doczekał się kontynuacji pod nazwą „Odwróceni. Ojcowie i córki”.

Metryczka filmu

„Odwróceni”

Polska 2007, sezon 1, serial kryminalny

Reżyser: Jacek Filipiak, Jarosław Sypniewski, Michał Gazda, Urszula Urbaniak

Scenariusz: Piotr Pytlakowski, Artur Kowalewski

Zdjęcia: Bogumił Godfrejów, Tomasz Augustynek, Marcin Figurski, Jan Holoubek

Muzyka: Łukasz Targosz

Produkcja: TVN

Obsada: Robert Więckiewicz, Artur Żmiejewski, Małgorzata Foremnik, Anna Radwan, Szymon Bobrowski, Andrzej Zieliński, Krzysztof Globisz i inni.

Wybrane nagrody i wyróżnienia

Festiwal Filmowy „Wakacyjne kadry” w Cieszynie- „Złota Podkowa” dla Roberta Więckiewicza za najlepszą rolę męską w serialu sensacyjnym

Miejsca w regionie, związane z produkcją:

Brodnica
Brodnica_