Na własne ryzyko

reż. Piotr Grabowski

„Na własne ryzyko” to krótkometrażowy film fabularny w reżyserii Piotra Grabowskiego, wyprodukowany i sfilmowany przez grudziądzanina
Jacka Piotrowskiego. Film jest przejmującą historią walki ojca o zdrowie własnego dziecka, jednocześnie porusza problem dopingu w sporcie.

Dla Grabowskiego była to jedna z dwóch przygód z reżyserią, wcześniej w 2009 roku wyreżyserował krótki dokument „Kadisz znaczy modlitwa”.

Z kolei producent i autor zdjęć Jacek Piotrowski od lat zajmuje się niezależną twórczością filmową. Jest także stypendystą wspieranym przez miasto Grudziądz. W filmie wystąpił również Dariusz Bereski, aktor związany w latach 1997 – 2011 z toruńskim Teatrem Wilama Horzycy, obecnie z Kujawsko – Pomorskim Teatrem Impresaryjny.

Sportowy Grudziądz

Obok wykorzystania malowniczych grudziądzkich plenerów, akcję filmu osadzono we wnętrzach sal treningowych Miejskiego Klubu Sportowego START, znajdującego się przy ul. Konarskiego 36.

Ciekawostki

  • Reżyser filmu na co dzień jest aktorem. Zagrał w wielu filmach i serialach m.in. „Pitbull. Ostatni pies”, „Listy Do M 3”, „Różyczka”, „Środa czwartek rano”, „Francuski numer”, „Dzień świra”, „Rewers”, „Jack Strong”, „Niania”, „Plebania”, „Ojciec Mateusz”, „Wataha”, „Fala zbrodni”, „Wojenne dziewczyny”, „Komisarz Alex”, „Ranczo”, „Prawo Agaty” czy „Boża Podszewka”.

Metryczka filmu

„Na własne ryzyko”

Polska 2012, 14’

Reżyseria: Piotr Grabowski

Zdjęcia: Jacek Piotrowski

Producent: Jacek Piotrowski

Produkcja: Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Obsada: Robert Olech, Martyna Zaremba, Piotr Krawczuk, Ireneusz Kozioł, Artur Dziurman, Dariusz Bereski i inni.

Wybrane nagrody i wyróżnienia

MFF Tofifest – Główna Nagroda – Złotego Anioła w konkursie „Lokalizacje”

Miejsca w regionie, związane z produkcją:

Grudziądz
DCIM103GOPRO

Grudziądz

pełen artykuł