Urodził się 8 maja 1976 roku w Toruniu, jest aktorem filmowym i teatralnym. Swojego głosu użycza też bohaterom filmów, jako aktor dubbingowy.
Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, po ukończeniu którego przez pewien czas studiował politologię na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. W 2002 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie i tego samego roku w grudniu miał miejsce debiut teatralny. Od początku swojej aktorskiej kariery Robert Jarociński związany jest z Teatrem Narodowym w Warszawie.
Na dużym ekranie aktor zadebiutował w 2002 roku rolą Staszka Gibsona w „Superprodukcji” Juliusza Machulskiego. W 2007 roku zagrał rolę gen. Władysława Andersa w fabularyzowanym dokumencie „Generał polskich nadziei” w reżyserii Hanny Kramarczuk. Robert Jarociński grał również w filmach krótkometrażowych u Wojciecha Solorza „Tajemnicy Alberta” (2008) i „Norbert Juras i syn” czy u Krzysztofa Jankowskiego w „Odwyku”(2011). W 2013 roku ponownie zaprosił go na plan zdjęciowy Juliusz Machulski tym razem do filmu „Ambassada”. W 2018 roku zagrał w filmie Ewy Bukowskiej, „53 wojny”.
Debiutem serialowym Roberta Jarocińskiego była rola Koszykarza w serialu „Zostać miss” (2001). Potem występował m.in.: w serialu „Na Wspólnej” (2003-2021), „Pierwsza Miłość” (2004-2021), „Kryminalnych” (2005), „Pensjonacie pod Różą”(2006), „Na dobre i na złe” (2009), Ranczo (2012), „Prawie Agaty”(2013), czy czterokrotnie w serialu „M jak Miłość”.
W 2019 roku wcielił się w rolę dziennikarza Jacka Wiśniewskiego w serialu „Odwróceni. Ojcowie i córki” Michała Gazdy i Jana Holubka, będącego kontynuacją nagrywanego m.in.: w Brodnicy serialu „Odwróceni” (2007).
Robert Jarociński to również aktor dubbingowy, swojego głosu użyczył m.in..: Grzmotowi w „Renifer Niko ratuje święta” (2009), kapitanowi Hakowi w „Nowych przygodach Piotrusia Pana” (2015) czy wreszcie Olafowi Zastafsonowi w „Asterix i Obelix. W służbie Jej Królewskiej Mości”(2012).
Wybrana Filmografia
Wybrane Nagrody i Wyróżnienia
Gdynia – 34. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych – Konkurs Kina Niezależnego – nagroda za rolę w filmie „Tajemnica Alberta”; nagroda w konkursie „Małopolska Nagroda Filmowa Trzy Korony” w kategorii: Scenariusz filmu fabularnego za scenariusz „Turnus”
Ważna produkcja:
M jak miłość
reż. Krzysztof Łukaszewicz, Kinga Lewińska, Michał Wnuk, Agnieszka Trzos, Michał Węgrzyn
pełen artykułMiejsca w regionie, związane z postacią:
M jak miłość
reż. Krzysztof Łukaszewicz, Kinga Lewińska, Michał Wnuk, Agnieszka Trzos, Michał Węgrzyn
czytaj dalejPrawo Agaty
reż. Maciej Migas, Patrick Yoka, Filip Zylber, Jacek Borcuch, Xawery Żuławski
czytaj dalej