Bohater tej przewrotnej komedii, bardzo niepoprawny romantyk Jerzy (w tej roli Borys Szyc) odnajduje miłość swojego życia w postaci głosu dochodzącego z samochodowej nawigacji GPS. Bohater jest gadżeciarzem, uwielbia wszelkie elektroniczne urządzenia, którym nadaje imiona, a potem z nimi rozmawia.
I tak zakochuje się w głosie z GPS – Carmen.
Jerzy codziennie pokonuje trasę z Torunia do Bydgoszczy.
Z domu na ulicy Bydgoskiej 50, do pracy na śluzie na Okolu na Kanale Bydgoskim.
Film powstawał równocześnie w Toruniu i Bydgoszczy.
W Toruniu, przy ulicy Bydgoskiej 50/52 mieścił się filmowy dom głównego bohatera Jerzego. Była nim jedna z najpiękniejszych kamienic z tzw. „muru pruskiego” (fachwerku), którego wiele można odnaleźć nadal w tej pochodzącej z XIX wieku dzielnicy Torunia.
Miejsce pracy bohatera ulokowano na Śluzie Czyżkówko – znakomicie zachowanej, zbudowanej w 1915 roku części Kanału Bydgoskiego przy ul. Mińskiej na osiedlu Flisy. Śluza już raz zagrała w filmie. Była miejscem walki stoczonej z Niemcami przez załogę pancernych: Gustlika, Janka i Grigorija, bohaterów hitowego serialu „Czterej pancerni i pies” z lat 70 – tych XX wieku.
Osobnym „bohaterem” filmu są ulice, szosy i mosty na drodze łączącej obie stolice województwa. Pięknie sfotografowane przez Mikołaja Łebkowskiego.
„Dżej Dżej”
Polska, 2014, 81’
Reżyseria: Maciej Pisarek
Scenariusz: Maciej Pisarek
Zdjęcia: Mikołaj Łebkowski
Muzyka: Natalia Fiedorczuk
Producent: Kuba Kosma, Maciej Pisarek
Produkcja: Filtry Sp. z o.o.
Koprodukcja: Yakumama Film, Fundacja Tumult, Studio Soundmaking.pl,
Obsada aktorska: Borys Szyc, Justyna Sieniawska (głos „Carmen”), Jan Wieczorkowski, Bartłomiej Firlet, Justyna Wasilewska i inni.
Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” – nominacja – udział w konkursie głównym.
Miejsca w regionie, związane z produkcją: